RSS

Doleriniai aukcionai – tai naujas QE?

rugsėjo 18
Doleriniai aukcionai – tai naujas QE?

Šią savaitę Europos Centrinis Bankas paskelbė žinią, po kurios pradėta spėlioti ką šie žingsniai galėtų reikšti. Bankas pranešė, kad bendradarbiaujant su Japonijos, D. Britanijos, JAV bei Šveicarijos centriniais bankais šiais metais bus organizuojami 3 aukcionai, kurių metu komerciniai bankai galės trims mėnesiams pritraukti neribotą kiekį kapitalo doleriais.

Perskaičiau vieno blogerio mintis (bei išgirdau panašią nuomonę iš vieno pažįstamo), kad tai yra kiekybinio skatinimo (QE) tęsinys, bet tokie teiginiai ne visai teisingi.

Visų pirma, panašūs aukcionai vyksta nuo 2010 m. vasaros, o esminis skirtumas tas, kad bankai iš ECB gali skolintis savaitei, o ne kaip dabar bus galima trims mėnesiams.

Visų antra, tai yra ne pinigų dalijimas, o skolinimas (savaitiniams aukcionams ECB nustatęs 1.1% metinę palūkanų normą). Šiais laikais dolerių galima prasimanyti ir kur kas pigiau, tad nestebina, jog šie aukcionai nesusilaukia daug dėmesio.

1 week US Dollar USD LIBOR interest rate

Analoginio periodo, t.y. savaitinis Libor`as (London Interbank Offered Rate) doleriais lygus 0.19% – tai 5 kartus mažesnis, nei siūlo ECB. Jaučiate skirtumą? :)

Galiausiai nereikia ieškoti sensacijos kur jos nėra. Šios dolerinės swop-linijos iš Federalinės Rezervų Sistemos atidarytos jau nuo 2009 m. pradžios, kai po pasaulį pasklido nelikvidumo epidemija.

Šiai dienai mes nežinome, ko norima šiuo sprendimu pasiekti, tad belieka tik spėlioti ir laukti aukcionų pradžios bei stebėti jų eigą. Jų pravedimo grafikas:

 

 

 

 

Gal vis dėlto WSJ teisus ir be reikalo Prancūzijos bankas „BNP Paribas“ skundžia leidinį dėl klaidinančios informacijos – Europos bankams vis sunkiau užtikrinti dolerinį likvidumą? Bet jeigu tai būtų tiesa, matytume tiek statesni LIBOR USD normos kilimą, tiek didesnę ECB savaitinių aukcionų paklausą nepaisant aukštų palūkanų.

O gal dar tik ruošiamasi likvidumo krizei ir iš anksto sudedamos pagalbinės pagalvėlės bankams? O jeigu taip, tai kam ruošiamasi? Graikijos bankrotui?

Ar tiesiog centriniai bankai ištrimitavo rinkoms – „reikia pinigų? Pinigai bus!“ Kaip pastebėjote po šio pranešimo finansų rinkose žybtelėjo optimizmo švieselė.

Netolima ateitis sustatys visus taškus ant i, o mums belieka laukti nežinioje ir tikėtis geriausio:)

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.3/10 (3 votes cast)
Doleriniai aukcionai - tai naujas QE?, 9.3 out of 10 based on 3 ratings
 

Posted by on 2011 rugsėjo 18 in Ekonomika, Euro zona, Monetarinė politika

Komentarai išjungti - Doleriniai aukcionai – tai naujas QE?

Comments are closed.

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos